چگونه از عید در کنکور موفق شویم ؟ برنامه ویژه قبولی کنکور در ۳ ، ۴ ماه

قبولی در کنکور از عید ممکنه؟ میشه توی ۳ یا ۴ ماه باقی مونده نتیجه گرفت؟

هر ساله با نزدیک شدن به ماه‌های پایانی سال، دانش آموزان زیادی به دنبال راه‌کار یا برنامه‌ها و تکنیک‌هایی برای قبولی در کنکور هستند. علاوه بر این موارد، استرس، افکار تنش‌زا، یأس و ناامیدی و……. نیز گریبان‌گیر این افراد می‌شوند.

اما در پاسخ باید گفت، هیچ‌چیز نشدنی نیست، حتی قبولی کنکور در ۳ ماه!! همواره از سختی و هولناکی کنکور شنیده‌ایم، اما کم‌تر کسی از آسانی کنکور گفته است. البته این سهولت در صورتی امکان‌پذیر است، که شما با برنامه‌ای اصولی پیش بروید و خودتان را آماده آن چهار ساعت سرنوشت ساز کرده باشید.

جالب است که بدانید، ۸۰ درصد افرادی که در کنکور حضور دارند، تنها نقش سیاهی لشکر را بازی می‌کنند و عملاً در برد و باخت شما تأثیری ندارند. برای قبولی در کنکور شما تنها نیازمند یک برنامه ویژه و پشتکار و مداومت هستید. ما در این مقاله از درس‌خونا قصد داریم، شما را با روش‌های برای قبولی در کنکور از عید آشا کنیم. با ما همراه باشید.

قبولی در کنکور از عید

بر نقاط قوت خود تمرکز کنید

همان‌طور که می‌دانید از دروس زیادی در کنکور سوال طرح می‌شود، که هرکدام تأثیر خاص خود را در تراز و رتبه دارند. از طرفی، قطعاً هیچ دانش آموزی توانایی بهترین بودن در همه دروس را ندارد.

با توجه به همین نکته، شما باید نقاط قوت خود را پیدا کنید و تمرکز اصلی خود را صرف این دروس کنید. چرا که تنها سه ماه باقی مانده است، و این زمان برای تمرکز و یادگیری دروسی که در آن‌ها ضعیف هستید، مناسب نیست.

 روش ذکر شده از کلیدهای طلایی در قبولی کنکور در سه ماه است. بنابراین شما باید بیش‌تر این سه ماه طلایی را صرف دورسی کنید، که در آن‌ها عالی هستید. برای مثال، شما در درس ریاضی ضعیف هستید اما استعداد بارزی در ادبیات دارید، بنابراین شما در سه ماه می‌توانید به تسلط کامل بر ادبیات برسید و درصد بالایی در ادبیات کسب کنید.

 اما پیشرفت چندانی در ریاضی نخواهید داشت و ممکن است، تست‌های زیادی را بدون پاسخ یا غلط بزنید. با توجه به میزان درسی که باید بخوانید، می‌توانید طبق درصد، تمرکز خود را بر نقطه ضعف‌ و قوت تقسیم کنید.

قبولی در کنکور در 3 ماه

کدام منابع برای مطالعه کنکوری مناسب هستند؟

در باب منابع نمی‌توان گفت که یک منبع برای همه دروس مناسب است، چرا که ممکن است یک منبع برای درس دین و زندگی فوق العاده باشد. اما در درس ادبیات، درسنامه و تست‌های مفیدی نداشته باشد و نتواند به خوبی پاسخگوی نیاز یک کنکوری باشد.

 بنابراین برای یافتن بهترین منابع، شما نیازمند کسب اطلاعات از یک فرد باتجربه یا متخصص در این زمینه هستید. نکته دومی که در مورد منابع  باید بگوییم، تک منبعی بودن است. لطفاً به سراغ چند منبعی بودن و مطالعه‌ هم‌زمان چندین کتاب کمک درسی نروید.

 چرا که هیچ کمکی به شما نمی‌کند و بلعکس باعث پسرفت شما می‌شود. در خصوص درسنامه، کافی است تنها یک منبع اصولی را بخوانید. چرا که چند منبعی بودن در خصوص درسنامه، باعث مستأصل شدن شما می‌شود. اما در باب تست زنی، شما می‌توانید از چند منبع استفاده کنید، اما این امر نباید به صورت هم‌زمان باشد.

در وهله اول تمامی تست‌های یک کتاب را تمام کنید و سپس به سراغ کتاب بعدی بروید. در ادامه برای نکته سوم لازم است که بدانید، نباید کتاب را فراموش کنید. چرا که اولین و تنها منبع طراحان سوال کنکور، کتاب است.

و اما برگ برنده برای قبولی کنکور در ۴ ماه و چگونگی مطالعه دروس عمومی، این‌گونه است، که شما می‌توانید به صورت تورق سریع درسنامه را بخوانید و علاوه بر مرورهای سریع، تست‌های سراری سال‌های گذشته را بزنید. به یاد داشته باشید، حفظیات و ترکیب آن با مفهوم می‌تواند شما را به درصد بالایی در دروس عمومی برساند.

برای دروس تخصصی نیز امکان خلاصه نویسی دارید و درکنار آن تست‌های آزمایشی را حل کنید. البته در دروس تخصصی حل تست‌های که قبلاً حل کرده‌اید، کمک زیادی به شما می‌کنند. در آخر باید بگوییم که از پاسخنامه غافل نشوید و تمامی پاسخ‌ها به خصوص پاسخ تست‌های غلط را با دقت بخوانید.

چگونگی مطالعه هر درس برای کنکور

دروس کنکور به دو دسته عمومی و تخصصی تقسیم می‌شوند، که هرکدام روش مطالعاتی خود را دارند. برای دروس تخصصی مانند ریاضی، از خلاصه برداری فورمول‌ها استفاده کنید و به یاد داشته باشید، تست مستمر و زیاد در این درس کمک شایانی به شما می‌کند.

 در کل برای مرور و تسلط بر دروس تخصصی تست زیاد و مطالعه‌ پاسخنامه تشریحی توصیه می‌شود و یک امتیاز مثبت برای قبولی در کنکور از عید است. در دروس عمومی نیز، در وهله اول باید به صورت سریع اما مفهومی دروس را بخوانید و قسمت‌های حفظی را به یاد بسپارید، سپس به سراغ تست بروید و سعی کنید روزانه تست‌های زیادی بزنید.

چرا که تست باعث می‌شود مطالب در ذهن شما ماندگار شوند و هربار شاهد نکته جدیدی خواهید بود. علاوه بر این موارد، سوالات کنکور تستی است و عادت به تست زنی باعث می‌شود شما به این شیوه پرسش و پاسخ سوال عادت کنید و تند شوید.

 از دیگر مزایای تست زیاد این است که موجب می‌شود شما با نحوه چگونگی طرح سوالات کنکوری آشنا شوید و مغز شما درک بهتر و سریع‌تری داشته باشد. می‌توانید با برنامه ریزی هفتگی منظم و مطالعه مستمر شانس خود را برای قبولی کنکور در ۳ ماه افزایش دهید.

قبولی در کنکور در 4 ماه

برای خود هدف‌های منطقی تعیین کنید

همان‌طور که می‌دانید، برای کنکور از دروس سه سال دبیرستان سوالاتی طرح می‌شود. بنابراین شما باید دروس کل سه سال را بخوانید. اما می‌توانید با یک‌سری حذفیات و تعیین هدف‌های قابل رسیدن، این دروس سه سال را برای خود آسان کنید.

 در قدم اول به سراغ اطلاعات کنکور بروید و از حذفیات کنکور آگاه شوید. سپس مباحثی را که در کنکور از آن‌ها کم‌تر سوال طرح می‌شود مانند تاریخ ادبیات، یا مباحثی که یکتا هستند را حذف کنید. منظور از یکتا بودن مباحث، زنجیروار نبودن یا مرتبط نبودن آن‌ها با دیگر مباحث است. حذفیات اصولی راه موفقیت و قبولی کنکور در ۴ ماه است.

اگر مباحث مرتبط به هم را از لیست مطالعاتی خود حذف کنید، ممکن است، نتوانید سوالات مکمل کنکور را به درستی پاسخ بدهید. بنابراین با انتخاب درست و هدف‌گذاری منطقی می‌توانید حداکثر دروس را با تسلط کامل بخوانید.

کلام آخر

در آخر باید بگوییم که هیچ چیز نشدنی نیست و این جمله را از درس‌خونا به خاطر بسپارید. اگر در مسیری درست و با برنامه‌ای منطقی پیش بروید، قبولی شما حتمی است. مطالب فوق به منظور یاری شما و آشنایی با چگونه از عید در کنکور موفق شویم ؟ برنامه ویژه قبولی در ۳ ۴ ماه مانده به کنکور به نگارش درآمده است. از اینکه تا پایان همراه ما بودید، سپاسگزاریم.

سال 94 کنکور دادم و رتبه 317 شدم!همون سال زیست کنکور رو هم ترکوندم و 80 زدم؛بعدش هم بهم گفتن بیا پزشکی شیراز بخون و الآن 3 ساله دانشجوشونم! علایقمم اول پزشکی بعدشم این سایتم :)

کانال تلگرام درس خونا

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۲

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *